sample-ad

Güçlü Sosyal Gelişim Gençlik ve Spor Kulübü olarak kulübümüzde Geleneksel Türk Okçuluğu branşımızı aktif hale getirerek okçuluk kursumuzu 26 Şubat 2022 tarihi itibarı ile başlattık.

İl etapta kulüp merkezinde ilkokul ve ortaokul seviyesindeki erkek öğrencilere yönelik açılan kursumuzda her Cumartesi günleri eğitimler verilmektedir. Bu sene belirlenen kontenjan sayısı kadar öğrenci ile devam edecek olan kursumuzu daha geniş kitlelere ulaştırabilmek için yeni dönem hazırlıklarını başlatmış bulunmaktayız.

Yeni dönemde antrenör sayımızı arttırarak kurs kontenjanını ve yaş sınırını arttırmayı, kız öğrencilere kurs açmayı ve sporcularla koşulara(turnuvalara) katılım sağlamayı hedeflemekteyiz.

 Okçuluğun Faydaları

Okçuluk, Bedensel olduğu kadar zihinsel de bir spordur. Dikkat dağınıklığı ve duruş bozukluğunun giderilmesine katkı sağlar. Özgüvenin gelişmesinde etkilidir. Kendi kendine karar verebilmeyi sağlar. Vücudun koordinasyon gücünü arttırır. Hızlı problem çözebilme yetisi kazandırır. Kol, sırt kaslarını ve göz koordinasyonunu geliştirir. Sabırlı olmayı öğretir. Düzenli yaşamaya katkı sunar.

Okçuluk kursumuz hakkında bilgi ve kayıt için Kayıt Formunu doldurabilirsiniz.

Facebook Comments

Post a comment