sample-ad

İstanbul Bağcılarda faaliyet gösteren Güçlü Sosyal Gelişim Gençlik ve Spor Kulübü (Güçlüder) olarak 19-22 Ocak tarihlerinde Başakşehir Şamlar İzci Kamp Alanında Kış İzci kampını gerçekleştirdik.

Güçlüder izcilerinin katılımıyla gerçekleşen kamp 19 Ocak Cumartesi günü izcilerin kamp alanına yerleşmesiyle başladı. 4 gün 3 gece süren kamp doğada yaşam, kış şartlarında yaşam, değerler eğitimi ve etkinlikler eşliğinde devam etti.

Yaklaşık 30 izci ve liderin katıldığı izci kampı her gün sabah teftişi ve bayrak töreni ile başlayıp eğitimlerle devam etti.  Kamp süresince izciler teorik bilgiler eşliğinde doğayı tanıma, yürüyüş teknikleri eğitimi, ok atışı, havalı silah atışı, canlı langırt ve izci oyunlarından oluşan etkinlikler yapıldı.

Her günün sonunda kamp ateşi etkinliği ile gününü tamamlayan izciler 22 Ocak Salı günü kamp alanından ayrılarak kampı tamamladı.

Kulübümüzün organizasyonu ile her yıl ara dönem tatilinde düzenli hale getirdiğimiz Kulüp kış izci kampımızı bu sene de hayırlısı ile tamamlanmış bulunmaktayız. Normal kamplardan daha zor şartlarda olan bu kampımızı sorunsuz tamamlayan izcilerimizi tebrik ediyoruz. Kampımız boyunca her türlü desteğini esirgemeyen Güçlüder yönetimine ve ilgili kurumlara, kampımızı ziyarete gelen misafirlerimize, bizlere güvenip evlatlarını emanet eden velilerimize teşekkür ediyoruz. Bu kampımız her yaştan izcilerimizin katılabildiği kulüp kış kampı olup 27 Ocak-3 şubat tarihlerinde bir grup izcimiz Bolu Aladağlara İleri seviye Mahalli Kış kampına katılacaktır. Bu ve benzeri şekilde belirli dönemlerde düzenlediğimiz izci kamplarımıza ilaveten kulüp binamızda haftalık izcilik faaliyetlerimiz devam etmektedir. İzcilik faaliyetlerimizi Güçlüder web sitemiz ve sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook Comments

Post a comment