sample-ad

Güçlü Sosyal Gelişim Gençlik ve Spor Kulübü (GÜÇLÜDER) olarak Gençlik Projeleri Destek Programı 2018-II kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen ‘’Liselerde Bilek Güreşi’’ projemizin ilk iki etkinliğini gerçekleştirdik.

İlk programımız 15 Mart 2019 Cuma günü saat 10:00’da Yavuz Sultan Selim Anadolu lisesinde gerçekleşti, İkincisi aynı gün saat 15:00 de bağcılar Anadolu Lisesinde gerçekleşti. Her bir okulda ilk olarak katılımcı gençlere Teknoloji bağımlılığını önleyici bilgilendirme sunumu yapıldı, ardından bilek güreşi hakemlerimiz tarafından Bilek güreşi kuralları aktarılıp öğrenciler arasında resmi hakem yönetiminde bilek güreşi maçları yapıldı. Katılımcılara sertifikalar ve maçlarda derece yapanlara hediyeleri takdim edilerek program sona erdi.

Projemizde amacımız ilçemizde bulunan liselerde eğitime devam eden gençlerimizi bağımlılıklardan uzaklaştırıp spora yönlendirmek, bilek güreşi tanıtımını gerçekleştirmek, Okul sporları, Ulusal ve Uluslararası Bilek Güreşi Şampiyonalarında ilçemizi temsil edecek sağlam bilekleri tespit etmektir.

Proje kapsamında uygulama yapılacak okulların her birine 1 adet bilek güreşi masası hediye edilerek okullarda Bilek Güreşi sporunun devamlılığının sağlanması da hedeflenmektedir. Ayrıca bilek güreşi sporuna devam etmek isteyen gençler, Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri  19:00 ile 21:00 saatleri arasında Olimpik Spor Salonundaki antrenman programlarımıza katılım sağlayabilir.

Proje uygulaması Resmi bilek güreşi hakemleri yönetiminde ve standartlara uygun bilek güreşi masasında yapılmaktadır. Haftalık etkinlik programımızı internet sayfamız ve sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlçemizde 20 lisede gerçekleştireceğimiz projemizi Haziran 2019 tarihinde tamamlamayı planlanmaktayız. Projemizin uygulanmasında emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.

Facebook Comments

Post a comment