sample-ad

Güçlü Sosyal Gelişim Gençlik ve Spor Kulübü (GÜÇLÜDER) olarak Gençlik Projeleri Destek Programı 2018-II kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen ‘’Liselerde Bilek Güreşi’’ projemizin 3., 4. Ve 5. etkinliğini gerçekleştirdik.

Üçüncü etkinliğimizi 19  Mart 2019 Salı günü 10:30-12:00 saatleri arasında Yunus Emre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde, dördüncü etkinliğimizi 20 Mart 2019 Çarşamba günü 10:30-12:00 saatleri arasında Orhangazi Anadolu İmam Hatip Lisesinde ve beşinci etkinliğimizi 29 Mart 2019 Cuma günü Osmangazi Anadolu Lisesinde gerçekleştirerek projemizin ilk çeyreğini tamamlamış bulunmaktayız. Projemizi toplamda 20 lisede uygulayarak Haziran 2019 tarihinde bitirmeyi planlamaktayız.

Etkinlik yapılan her bir okulda ilk olarak katılımcı gençlere Teknoloji bağımlılığını önleyici bilgilendirme sunumu yapıldı, ardından bilek güreşi hakemlerimiz tarafından Bilek güreşi kuralları aktarılıp öğrenciler arasında resmi hakem yönetiminde bilek güreşi maçları yapıldı. Katılımcılara sertifikalar ve maçlarda derece yapanlara hediyeleri takdim edildi. Proje kapsamında uygulama yapılan okulların her birine 1 adet bilek güreşi masası hediye edildi.

Projemizde amacımız ilçemizde bulunan liselerde eğitime devam eden gençlerimizi bağımlılıklardan uzaklaştırıp spora yönlendirmek, bilek güreşi tanıtımını gerçekleştirmek, Okul sporları, Ulusal ve Uluslararası Bilek Güreşi Şampiyonalarında ilçemizi temsil edecek sağlam bilekleri tespit etmektir. Bu bağlamda bilek güreşi sporuna devam etmek isteyen gençler, Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri  19:00 ile 21:00 saatleri arasında Olimpik Spor Salonundaki antrenman programlarımıza katılım sağlayabilmektedirler.

Haftalık etkinlik programımızı internet sayfamız ve sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Projemizin uygulanmasında bizlere katkı sağlayan okul yönetimi ve öğretmenlerine teşekkür ediyoruz.

Facebook Comments

Post a comment