sample-ad

Güçlü Sosyal Gelişim Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Güçlüder’in organize ettiği “Bağcılar Liseler Arası Bilek Güreşi Yarışması” yaklaşık yüz sporcunun katılımı ile tamamlandı. Bağcıların her bölgesinden katılımın sağlandığı yarışma tartıların tamamlanması ile açılış konuşması ardından öğlen saatlerinde başladı.

Güçlü Sosyal Gelişim Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Güçlüer’in organize ettiği “Bağcılar Liseler Arası Bilek Güreşi Yarışması” yaklaşık yüz sporcunun katılımı ile tamamlandı. Bağcıların her bölgesinden katılımın sağlandığı yarışma tartıların tamamlanması ile açılış konuşması ardından öğlen saatlerinde başladı.

Açılış konuşmasında GÜÇLÜDER Yönetim Kurulu Başkanı Alpaslan İlhami Motur Bey Güçlüder’in İstanbul ve Türkiye başarıları hakkında bilgi verdi. İstanbul 1.liği ve Türkiye 3.lüğü kazanan Güçlüder kulübü başarılarını Bağcılar ilçesindeki okullardan kazandığı öğrenciler ile elde ettiğini vurguladı. Bilek Güreşi tanıtım çalışmalarında amaçlarının gençlerin spora odaklı sosyal bireyler olmalarına katkı sağlamak, vakitlerini spor ile değerlendirerek kötü alışkanlıklardan uzak tutmak, ülke sporuna milli sporcular kazandırmak, gençlere çalışarak başarmayı öğretmek, farkındalık sahibi ZİNDE bireyler yetiştirmek olduğunu söyledi.

GÜÇLÜDER ekibi olarak Ata sporu olan Bilek Güreşini Bağcılar, İstanbul ve Türkiye de tanıtımını yapmak için gerekli çalışmalara devam edileceği söyleyen yetkililer Bilek Güreşinin okul sporları arasında yerini alması için çalışmaların ayrıca yürütüleceğini belirtti.

Gençlik Hizmetleri İl Müdürlüğünce atanan Uluslararası Bilek Güreşi Hakemi Mustafa Tavuskarlı tarafından yarışma hakkında kuralların sahnede duyurulması ile yarışmalar sol kol ile başladı. Renkli görüntülere sahne olan yarışmalar sağ kol mücadeleleri ile tamamlandı. 16:00 a kadar devam eden mücadeleler sonunda dereceye giren yarışmacılara madalyaları Güçlüder Yönetim Kurulu yetkililerince takdim edildi. Yarışmalarda en yüksek puanı alan okul ise Yavuz Sultan Selim Çok Programlı Anadolu Lisesi olarak 1.liği kazandı.

Bağcılar Yıldıztepe Gençlik Merkezinde düzenlenen Liseler Arası Bilek Güreşi yarışmasında yarışmamıza konuk olan Bağcılar Belediyesi Başkan Yardımcısı Kenan Gültürk Bey’e, yarışmamıza ev sahipliği yapan Gençlik Merkezi Müdürü sayın Erdoğan Soylu Bey’e, Bağcılar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Temel Eğitim Şube Müdürü Özkan BOYACI Bey’e organizasyon destekçilerimiz Bağcılar Belediyesi, Bağcılar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Bağcılar Kaymakamlığı’na teşekkür ederiz.

 

Facebook Comments

Post a comment