sample-ad

Zinde Sosyal Gelişim Derneği’nin ikinci kez düzenlediği “Büyük Ödül” programıyla, toplumun faydasına projeler üreten, sosyal çalışmalara katılan ve bu alanda başarılı olmuş kişi ve kurumlar ödüllendirildi. “Yılın STK’sı”, “Yılın Gençlik Kulübü”, “Yılın Projesi”, “Yılın Radyo Programcısı” gibi başlıklar altında 9 alanda ödüller takdim edildi.

21 Ocak 2016 Perşembe akşamı Haliç Kongre Merkezinde gerçekleştirilen programa, farklı illerden dernekler, izciler ve gençlik kulüplerinin yanı sıra akademisyenler katıldı.

Yeni Camii İmam Hatibi Ferruh Muştuer’in Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programın açılış konuşmasını Zinde Sosyal Gelişim Derneği başkanı Av. İsmail Yıldız yaptı.

Yıldız konuşmasında, “İyilik, güzellik ve hayırda yarışanları teşvik etmek, asıl büyük ödülün ise Rabbimiz katında olduğunu bir daha hatırlamak için bir araya geldik. Merhum Prof. Dr. Mahmud Es’ad Coşan hocamız, “İlâhî ente maksûdî ve rızâke matlûbî” – Allahım! Maksadım sensin ve isteğim senin rızândır ifadesiyle hizmet anlayışını ortaya koymuş; Muharrem Nureddin Coşan Hocamız da, “İnna lillah ve inna ileyhi raciun” – Biz şüphesiz her şeyimizle Allah’a aitiz ve sonunda yine O’na döneceğiz ayet-i kerimesini, prensibini ekledi. Bunun bizim kimliğimiz, pasaportumuz olduğunu ifade ettiler” ifadelerini kullandı.

Yıldız, “Müslümanlar yeniden birlik olarak İslam’ın gerçek değerlerini 8 milyara anlatmakla vazifelidir” diyerek sözlerini şöyle sürdürdü: ” Kendi işimizi, ticaretimizi yaparken nasıl çok dikkatli, titiz, hesaplı, gayretli davranıyorsak, Allah’ın rızasını kazanmada da çok daha gayretli ve dikkatli olmalıyız. Yani ticari işlerimizle alakalı gece gündüz nasıl çalışıyor isek, bu dünya hayatını nazarı itibari alarak kendi ticari hayatımızla alakalı planlarımız, programlarımız, stratejilerimiz varsa, biz bu çalışmalarıda yine ticaret gibi düşünüp sonsuz ahiret hayatına göre yaşantımızı düzenlemeliyiz. Sizlerle Tevhid ve takva yolunda birlikte olmak istiyoruz. Zihnimizle, gönlümüzle, emeğimizle, ümidimizle, bütün müktesebatımızla, hedef ve projelerimizde birlikte olmak istiyoruz. Safiyetimizi, samimiyetimizi. özümüzü korumak azmindeyiz. Gücümüz nispetinde sorumluluğumuzu yerine getirmek azmindeyiz. Bu amaç ve gaye ile Hepinizi Büyük ödülü kazanmak için çalışmaya ve yarışmaya davet ediyorum.”

Programa katılan, Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Altıntaş, “Büyük Ödül” temalı konuşmasında, Müslümanların kardeş olduğunu ve her daim hizmet aşkıyla hareket ederek tüm insanlığa örneklik teşkil etmesi gerektiğini vurguladı.

Altıntaş, “İnsan başıboş yaratılmamıştır, hangimizin daha iyi ve güzel değer üreten bir amel peşinde koştuğumuzu sınamak için yarattığını söylüyor Yüce Rabbimiz. Oysa insanlar, çocukken daha erken, gençken olgunlaşmamış, yaşlıyken ise bizden geçti gibi bahanelerin ardına saklanıyor, peki şimdi değilse ne zaman ? Gerçek Müslüman, iyilik yolunda koşanlardır, bu uğurda mücadele edendir” ifadelerini kullandı.

“İslam’ın değerini bilmiyoruz. Bizler, İslamı bedenlerde yaşarsak, Allah da beldelerimizde yaşatır”diyen Prof. Altıntaş, “İslam’ın sevgi, merhamet, şefkat ve adalet boyutunu tüm dünyaya anlatmalı ve göstermeliyiz. Bugün Allah için ne yaptık sorusunu unutmamalı, şimdi değilse ne zaman deyip Allah yolunda gayret gösterenlerden olmalıyız” açıklamasında bulundu.

Programa katılan sanatçı Dr. Fatih Koca sevilen ilahilerle birlikte yeni eserlerini ilk kez “Büyük Ödül” programı vesilesiyle orada bulunanlara seslendirdi.

AKRA FM Programcılarına 2 ödül

AKRA’da program yapan iki değerli akademisyen de özel ödüle layık görüldü. Prof. Dr. Fatih Gültekin‘e, “Sosyal Çalışmalara Katkı Veren Akademisyen Ödülü”; Prof. Dr. Kemal Çakmaklı‘ya “Yılın Radyo Programcısı” ödülü takdim edildi.

Programda verilen ödüller ise şöyle…

İstanbul’da Yılın Derneği : GÜÇLÜDER

İstanbul’da Yılın Gençlik Kulübü: ATİKDER

Anadolu’da Yılın Derneği : İzmir AKÇEV

Anadolu’da Yılın Gençlik Kulübü : Ankara ASİLDER

Yılın Projesi : Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları

Yılın 2. Projesi : ÇEKUD – dikiliagacimvar.com

Sosyal Çalışmalara Katkı Veren Akademisyen Ödülü: Prof. Dr. Fatih Gültekin

Yılın Radyo Programcısı : Prof. Dr. Kemal Çakmaklı

Yılın Fedakarlık Ödülü : Öğretmen Abdullah Kirazlı

Facebook Comments

Post a comment