sample-ad

Beyoğlu Müftülüğü, Helal ve Sağlıklı Gıda Platformu’nun ortaklaşa olarak , Beyoğlu’nda görev yapan din görevlilerine yönelik olarak tertip edilmiş olan Helal ve Sağlıklı Gıda semineri 28.02.2015 Cumartesi günü büyük bir coşku ile gerçekleştirildi.

Programın açılışında Büyük Piyale Paşa Camii İmam Hatibi İshak DANIŞ’ın Kur’an tilaveti ve Müftümüz Aydın YIĞMAN’ın açılış konuşmasının ardından GÜÇLÜDER Başkanı Alparslan İlhami MOTUR, Başkan Yrd. Hakan BÜTÜN’ün katkılarıyla, Necmettin ERBAKAN Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İslam Hukuku Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan ÇEKER ve Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Gıda Mühendisliği Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet AKBULUT Hocalar Helal Gıda konusunu bilimsel ve Dini yönleriyle ele alarak oldukça faydalı bir konferans sundular. Yaklaşık 2 saat süren konferans sonunda Hocalarımız dinleyicilerin sorularını cevaplandırdılar.

Konferansta Gıda katkı maddelerinin neler olduğundan, hangilerinin sağlıklı ve güvenilir, hangilerinin sağlıksız ve uzak durulması gerektiğinden bahsedilerek katılımcılara pratik çözüm önerileri sunuldu. Gıda Katkı Maddelerinin içindeki maddelerin hangilerinin helal, hangilerinin haram olduğundan örnekler verilerek bahsedildi.

Beyoğlu öğretmenevinde coşkuyla başlayan program, soru – cevap faslından sonra sona erdi.

 

 

 

Facebook Comments

Comments are closed.