sample-ad

Evimizde kaldığımız bu süreçte izcilerimiz için kamp yaşamını eve getiriyoruz. 2 gün sürecek bir kamp tasarladık. Bu organizasyonla izcilerimiz ev imkanları ile kendilerine kamp ortamı oluşturup, liderleri ile online iletişim kuracak, kampında mini etkinlikler yaparak neşeli vakit geçirecek.
O halde Haydi Kampa!

Kampın Adı: EVİM KAMPIM OLSUN 2

Katılımcı Profili:
Kız/Erkek Küme-Oymak-Ocak

Faaliyet Başlangıç Tarih ve Saati:
18 Aralık 2020 Cuma Saat: 17.00

Faaliyet Bitiş Tarih ve Saati:
20 Aralık Pazar 2020 Saat: 17.00

Evimizde Kamp Nasıl Olacak:

1. Profesyonel çadır ile değil, ev imkanlarından faydalanılarak çadır kurulacaktır. Nedeni ise her evde izci çadırı olmadığı için ev imkanları ile kurulacak olan çadır hem tesis yapımı özelliği taşıyacak hem de izciye puan kazandıracaktır.

2. Katılımcılar online oyunlar ve türevleri dışında her türlü doğal imkanı kullanabileceklerdir.

3. Görev çizelgeleri olacaktır. Tüm görevleri tamamlayan izciler arasından çekilişle ödüller verilecektir.

4. İstasyonlar Eğitimci Liderler tarafından online olarak verilecektir.

5. Yan Kamp Müdürleri sizinle telefonlarınız aracılığı ile whatsapp grubu kuracaktır.

İzci Kayıt Formu:
https://srvr.im/evimkampimolsun

Son Başvuru Tarihi:
15 Aralık Salı 23.59

Evim Kampım Olsun
İzciler mutlu olsun.

İyi kamplar dileriz. ?

Server Gençlik – Server Genç Hanımlar – Güçlüder

 

HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMALARINDA ÇOCUKLARIYLA EVDE KEYİFLİ VAKİT GEÇİRMEK İSTEYENLERE “EVİM KAMPIM OLSUN” ETKİNLİĞİ

GENÇ İZCİLER EVDE AİLERİYLE KAMP KURUYOR

Genç izciler, bu yıl ikincisi düzenlenen “Evim Kampım Olsun” projesiyle 3 gün boyunca evlerinde kendi imkânlarıyla izci kampı yapacak.

Ülkemizin her köşesinde eş zamanlı olarak başlayacak bu projeyi Server Gençlik ile Server Genç Hanımlar Derneği ortaklaşa düzenlemektedir. Düzce ilimizde ise Düzce Seri Gençlik İzcilik ve Spor Kulübü Derneği ve Düzce Sultan Hanımlar Derneği’nin takip ettiği bu proje 18 Aralık Cuma günü saat 17:00’de başlayacak. Türkiye’nin farklı şehirlerinden binlerce izci, izci lideri ve izci olmayanlar da evlerinde kamp gerçekleştirebilecek.

Oturma odalarına ve salonlarına evdeki malzemeleri kullanarak gençler çadır kuracak. Projeye 15 Aralık’a kadar http://srvr.im/evimkampimolsun adresinden kayıt yapılabilecektir.

Hafta Sonu Boyunca Devam Edecek

Düzce Seri Gençlik İzcilik ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Abdullah Çetin ESEN, hafta sonunda uygulanan sokağa çıkma kısıtlamalarına dikkati çekerek, projenin evlerinde vakit geçiren çocuklar ve aileler için hayata geçirildiğini söyledi.

Proje ile alakalı Server Gençlik ve Spor Klübü Derneği Başkanı Muhammet Fatih Ertaş ulusal basına yaptığı açıklamada şunları belirtti:

“Üç gün sürecek proje kapsamında yavru kurt (7-11 yaş), izci (12-15 yaş), ergin izci (16-18 yaş) ve izci olmayanlar da pazar gününe kadar ‘evde izci kampı’ yapacaklar. Ülkemizin dört bir yanından projeye emek veren ve gayret gösteren bütün proje ortaklarına çok teşekkür eder, dualarınızı bekleriz.” Ertaş, katılımcıların çektikleri fotoğraf ve videoları sosyal medyada paylaşarak diğer izcilere de örnek olabileceklerini söyledi.

En İyi Çadıra Sürpriz Ödül

20 Aralık Pazar akşamı sona erecek proje kapsamında ev imkânlarıyla en iyi çadırı kuran izciye sürpriz bir ödül verilecek. Katılımcılar, kendilerinin veya anne-babalarının sosyal medya hesaplarından #EvimKampımOlsun etiketiyle görseller paylaşabilecek. Cuma akşamı “doğal çadır kurulumu”, “ailece film izleme ve kişisel temizlik” gibi etkinliklerle başlayacak proje, 20 Aralık’ta ikindi vakti sona erecek.

“Ailece kitap okuma”, “ailece oyun”, “izci simidi yapımı”, “akraba ve dost iletişimi”, “kurabiye yapımı”,” ilk yardım”, “afetlere karşı tedbirler”, “bir iyilik yap istasyonu”, “spor egzersizi ve bayrak töreni” gibi etkinliklerin yer aldığı #EvimKampınOlsun 2 projesinde, izciler liderleriyle online platformlardan iletişim kurarak eğitim seminerlerine katılacak.

Server Gençlik ile Server Genç Hanımlar Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği proje 18 Aralık Cuma günü saat 17:00’de başlayıp, 20 Aralık Pazar günü 17.00’de tamamlanacak.

Salgın hastalık sebebi ile alınan önlemler dolayısı ile hafta sonları sokağa çıkma yasağının olduğu günlerde evlerinde nasıl etkinlik yapabiliriz ve ailece keyifli nasıl vakit geçiririz diyen tüm Düzcelileri etkinliğimize katılmaya davet ediyoruz.

 

Facebook Comments

Post a comment