sample-ad

Güçlü Sosyal Gelişim Gençlik ve Spor Kulübü Derneği (GÜÇLÜDER) gönüllüleri, izcileri ve izci liderleri ile 2 Nisan 2017 Pazar günü Durusu Park Ormanı fidan dikim alanında yapılan fidan dikim şenliğine katılım sağladık.
Ülkemizin çeşitli il ve ilçelerinde ağaçlandırma faaliyetleriyle daha temiz bir dünya hedefleyen Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği ÇEKUD tarafından düzenlenen, Atik Sosyal Gelişim Gençlik ve Spor Kulübü tarafından organize edilen fidan dikim şenliğine İstanbul’un çeşitli yerlerinden gelen binlerce kişi ile birçok kulüp ve okullar katılım sağladı.
Çorba ikramı ile başlayan program; Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam etti. Daha sonra fidanlar toprakla buluşturuldu. Gün boyu dikilen fidan sayısı 10.000’i aştı. GÜÇLÜDER gönüllülerince bağışlanan 400’ün üzerindeki fidanların dikimini gerçekleştiren izciler sonrasında piknik yapma ve uçurtma uçurma fırsatı da yakalayarak doyasıya eğlendi.
Bu güzel organizasyonda emeği geçenlere, katılım sağlayan izcilerimize ve bizleri yalnız bırakmayan gönüllülerimize teşekkür ederiz.

Facebook Comments

Post a comment