sample-ad

İstanbul Bağcılarda faaliyet gösteren Güçlü Sosyal Gelişim Gençlik ve Spor Kulübü Derneği(Güçlüder) 01-04 Şubat tarihlerinde Güneşli Hoca Ahmet Yesevi yurdunda 07-15 yaş aralığı öğrencilere değerler eğitimi ağırlıklı ara tatil programı düzenledi.

Kulüp izcilerinin ve yurtta kalan moğalistan uyruklu öğrencilerin katılımıyla toplam 36 izci ve öğrencinin katıldığı program 6 izci lideri önderliğinde gerçekleşti. Ara tatilde öğrencilerin verimli zaman geçirmesi, kendini geliştirmesi ve eğlenebilmesi için tertiplenen program; değerler eğitimi seminerleri, masa tenisi ve bilek güreşi turnuvası, sinema gösterimi ve çeşitli oyunlar eşliğinde devam etti. Kampta izci liderlerinin eğitimine ilave olarak alanında uzman konuk konuşmacılar da yer aldı.

Programda kitap okuma saatleri oldu.

Program içeriğinde öğrencilerin kitap okuma alışkanlığını pekiştirmek için belirli aralıklarla kitap okuma saatleri düzenlendi. Kitap okuma saatinde bu yıl dördüncüsü düzenlenen Ufka Yolculuk Kültür Yarışmasının kitabı olan Riyazü’s Salihin 1001 Hadis Seçkisi kitabı okundu. Böylelikle öğrencilerin çeşitli hadisler öğrenmesi ve kayıtlı oldukları yarışmaya hazırlanmaları sağlandı.

Güçlüder’in Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Kültür Merkezinde 02 Şubat Salı akşamı düzenlediği Bağımlılıkla Mücadele seminerine de bütün izci ve öğrencilerle katılım sağlandı. Kamp bitiminde izci ve velilere ikinci dönem etkinlikleri ve haziran ayında yapılacak izci kampı hakkında bilgi verildi. İzcilerin program boyunca aldığı puanlar doğrultusunda hediyeler verilerek kamp sona erdi.

Facebook Comments

Comments are closed.