sample-ad

Güçlü Sosyal Gelişim Gençlik ve Spor Kulübü Derneği (GÜÇLÜDER) İzcileri Malazgirt Milli Bilinç Kampı’na katıldı.

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Okçuluk Vakfı’nın, 23-26 Ağustos’ta, Malazgirt zaferinin 947. yılı münasebetiyle gerçekleştirdiği anma programına Türkiye izcilik Federasyonu ile beraber Güçlüder izcileri de katıldı.

Bitlis’in Ahlat ilçesinde  Fener alayı yürüyüşü ile başlayan etkinliklere Güçlüder 5 izcisi ve 2 lideri ile katılım sağladı. Fener alayında izciler 300 metrelik dev Türk Bayrağı ile yürüyüş yaptı.

Atlı birliğin liderliğinde, Mehteran Takımı eşliğinde yürüyen izciler, Malazgirt kahramanlarıyla 947 yıl sonra aynı coğrafyada Anadolu’ya adım atma duygusunu yaşadı. İzcilik Federasyonu programa, Malazgirt Savaşının tarihini sembolize eden 1071 izci ile katılım sağladı.

Kamp akşamı sela ile başlayan anma programı sabah namazına kadar dualar ile devam etti. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve diğer devlet erkanının katılım sağladığı törenle kamp sona erdi.

Malazgirt Milli Bilinç Kampı’nda izcilerimiz atalarımızın vatan, millet ve maneviyat uğruna verdiği mücadeleyi yerinde yaşadılar. Kampın organizasyonunda emeği geçenlere teşekkür ediyor, kampa katılan izci ve liderlerimizi gönülden tebrik ediyoruz.

Facebook Comments

Post a comment