sample-ad

İstanbul Bağcılarda faaliyet gösteren Güçlü Sosyal Gelişim Gençlik ve Spor Kulübü Derneği(Güçlüder) olarak 21-23 Ocak tarihlerinde Başakşehir Şamlar İzci Kamp Alanında Kış İzci kampını gerçekleştirdik.
Güçlüder izcilerinin katılımıyla gerçekleşen kamp 21 Ocak Cumartesi günü izcilerin kamp alanına yerleşmesiyle başladı. 3 gün 2 gece süren kamp temel izcilik eğitimi, kış şartlarında yaşam, değerler eğitimi ve etkinlikler eşliğinde devam etti.
Her güne sabah teftişi ve ardından bayrak töreni ile başlayan izciler doğada pratik izcilik eğitimi alma imkanı buldurlar. İzcilere teorik bilgiler eşliğinde doğayı tanıma, yürüyüş teknikleri eğitimi, bocce, ok atışı, havalı silah atışı ve izci oyunlarından oluşan etkinlikler yapıldı.
Her günün sonunda kamp ateşi etkinliği ile gününü tamamlayan izciler 23 Ocak Cuma günü kamp alanında genel mıntıka temizliği yaparak kampı tamamladı.
Kamp bitiminde kamp müdürü Aydın Münir Şimşek kamp ile ilgi “Bizim için izcilere eğitim olan ve izcilerimiz için eğlence olan kış kampımız hayırlısı ile nihayete ermiştir. Kış kampı olması dolayısıyla normal kamplardan daha zor şartlarda olan bu kampımızı sorunsuz tamamlayan izcilerimizi tebrik ediyorum. İzcilerimiz bu kamp ile karne tatilini fazlasıyla hak ettiler. Kampımız boyunca her türlü desteğini esirgemeyen Güçlüder yönetim kurulu başkanı Abdulkerim Gür’e, kulüp spor sorumlusunu Kemal Yörükoğlu’na, kampımızda görev alan izci liderlerimize, kampımızı ziyarete gelen Salih Zeki Kaplan, Alpaslan İlhami Motur, Burhanettin Meral, Selami Karaca, Fatih Gültekin, Selahattin Beşinci beylere ve bizlere güvenip evlatlarını emanet eden velilerimize şahsım ve izcilerimiz adına teşekkür ediyorum. Kampımızla ilgili haberleri ve izcilik faaliyetlerimizi gucluder.org sitesinden takip edebilirsiniz.” açıklamasında bulundu.

Facebook Comments

Comments are closed.