sample-ad

Güçlüder Bağcılar ilçesindeki liselerde yapılan çalışmalar neticesinde Bilek Güreşine kazandırdığı sporcular ile başarılar elde etmeye devam ediyor.

Ankara da 19 – 20 Aralık 2015 / 07 – 08 Rebi’ül-evvel 1437 tarihlerinde tertip edilen yarışmaya, Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti geneli 45 ildeki 69 kulüpten yaklaşık 700 genç erkek sporcu ile engelli sporcular katılma fırsatı buldu.

Müsabakalar sonucunda her sıklette 1.ler tam altın, 2.ler yarım altın, 3.ler de çeyrek altın, madalya ve başarı belgesi ile ödüllendirilirken ilk üç dereceye giren kulüplere kupa, yarışmaya katılan tüm sporculara ise katılım belgesi verildi.

“Türkiye genelinde gençlerde sporu teşvik etmek, bir spor dalı olarak fazla bilinmeyen Ata Sporumuz Bilek Güreşini gençlere tanıtmak, sevdirmek, yetenekli sporcuları tespit etmek, spor dünyasına kazandırmak, engelli başarılı sporcuları bulmak, lisanslı sporcu sayısını artırmak ve başarılı olanları ödüllendirmek” amacıyla düzenlenen yarışma sonucunda, sıkletlerinde Türkiye derecesi yapan genç sporcular belirlendi.

Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Başkanı Adem Öztürk yaptığı açıklamada; “Türkiye’nin en büyük ve en geniş katılımlı yarışması olarak kayıtlara giren, bilek güreşi yarışma organizasyonunun Ankara’daki finallerinden önce, 50’den fazla ilde okul seçmeleri yapıldı. Proje ortağımız olan kulüplerin organizesi ile gerçekleşen okul seçmelerine, yaklaşık 15.000 kadar sporcu katıldı. Okul seçmelerinde belirlenen sporcular arasında yapılan yarışlar sonucunda, il dereceleri belirlenmiş oldu. İl sıralamasına giren sporcular ise, Ankara’da yapılacak olan Türkiye Finallerine katılmaya hak kazandı.

İşte bu bileği ve yüreği güçlü Zinde Gençler, Ankara’da buluşarak şölen havasındaki yarışmaya iştirak etme fırsatı buldu. Disiplin ve titizlikle yürütülen organizasyon, otorite ve katılımcıların takdirine şayan oldu. Bir federasyon yetkilisi; Dünya kupası bilek güreşi yarışmalarında göremediğimiz titizliği ve organizasyon başarısını burada görmekten kıvanç duyuyorum, ifadesinde bulundu.

3. Türkiye Genç Erkekler Bilek Güreşi Müsabakalarına Türkiye’den 69 kulübün katılım sağladığı final yarışmalarında, takım sıralamasında 1.liği Yalova Bilek Güreşi Spor Kulübü, 2.liği Sivas Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü, 3.lüğü ise İstanbul Güçlü Sosyal Gelişim Gençlik ve Spor Kulübü (GÜÇLÜDER) elde ederek kupa almaya hak kazandı.

GÜÇLÜDER Spor Kulübü olarak kazandığımız başarılarda önemli rol oynayan Spor komisyonumuza ve Antrenörümüze, Organizasyonda emeği geçen tüm arkadaşlarımızın nezdinde üstlenici kulüpler olan Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Asfa Gençlik kulübü ve Türkiye Vücut Geliştirme Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonuna teşekkür ederiz.
Desteklerinden dolayı İstanbul Büyük Şehir Belediyesi, Bağcılar Belediyesi, Güngören Belediyesine ayrıca teşekkür ederiz.

Sıkletlerinde derece alan sporcularımız şunlardır;

•   80 kg. sol kol 1.si Özgür Yılmaz
•   Genç Engelli +65 kg. sol kol 1.si Samet Cesur
•   Genç Engelli +65 kg. sağ kol 3.sü Samet Cesur
•   55 kg. sağ kol 6.sı Cihan Şahbudak
•   65 kg. sol kol 4.sü Hüseyin Durmuş
•   65 kg. sol kol 6.sı Malik Çelik
•   75 kg. sağ kol 2.si Ahmet Sedat Akça
•   80 kg. sağ kol 7.si Özgür Yılmaz
•   + 80 kg. sol kol 3.sü İsmail Bingöl
•   + 80 kg. sol kol 5.si Emre Kuşçu

Facebook Comments

Post a comment