sample-ad

İstanbul Bağcılar’da faaliyet gösteren Güçlü Sosyal Gelişim Gençlik ve Spor Kulübü (GÜÇLÜDER)
olarak 23-29 Temmuz tarihleri arasında Bolu Yaz İzci Kampına katıldık.

Türkiye geneli birçok kulübün katılımıyla Türkiye İzcilik Federasyonu Tevfik Rüştü Günday Kamp ve Eğitim Merkezinde gerçekleşen kamp, 23 Temmuz 2018 Pazartesi günü izcilerin kamp alanına yerleşmesiyle başladı. 7 gün 6 gece süren kamp, temel izcilik eğitimi, değerler eğitimi ve etkinlikler eşliğinde devam etti. Kamp boyunca yapılan etkinliklere ilaveten Fatih Koca konseri de gerçekleştirildi.

Kamp içerisinde iletişim Anadolu Kesintisiz İletişim Radyo Amatörleri Derneği’nin (AKRAD) desteği ile sağlandı.

İzciler 29 Temmuz Pazar günü kampı tamamlayarak evlerine döndü.

Liderlerimiz yeni branş belgelerini aldılar

Aynı tarihler aralığında Bolu’da gerçekleşen kurslara da üç liderimiz katıldı. Bu kurslar sonucunda Ahmet Yılmaz lider Ocakbaşı belgesi, Yunus Yılmaz lider Yaz Kampçılığı belgesi, Ahmet Sedat Akca Liderlik Temel Kursu (LTK) ve İlk Yardım kursu belgelerini almaya hak kazandı.

Kampın organizasyonunu sağlayan federasyon temsilcilerine ve organizasyon ekibine teşekkürlerimizi sunar, kampa katılan izci ve liderlerimizi ayrıca kurslara katılan liderlerimizi tebrik ederiz.

Bolu Yaz Kampı ile bu seneki izcilik faaliyetlerimiz tamamlanmış bulunmaktadır. Önümüzdeki senenin hazırlıkları devam etmekte olup ekim ayında yeni dönem izcilik faaliyetlerimize başlanacaktır.

Facebook Comments

Post a comment