sample-ad

GÜÇLÜDER – Güçlü Sosyal Gelişim Gençlik ve Spor Kulübü Derneği 23 Aralık 2014 Salı günü saat 20:00 da Bağcılar Halk Saray’ında kardeşlerimize sahip çıkmanın farkında olma konusunda Doğu Türkistan’daki zulmü kardeşleri ile paylaşmak için Doğu Türkistan Dernekleri Başkanı Seyit TÜMTÜRK Bey’in katılımı ile “Unutulmayan Vatan Doğu Türkistan” adlı konferans verdi.

İstanbul  merkezli GÜÇLÜDER Derneği’nin (www.gucluder.org) organizasyonu ile gerçekleştirilen konferansta Doğu Türkistan’ı anlamak için bu topraklarda 1960’lı yıllardan bugüne toplam 35 milyon Müslüman kardeşimizin şehit edildiğini vurgulamak, hatırlatmak bu coğrafyada yaşanmakta olanları daha iyi anlamamızı sağlayacak bir konferans verdi.

GÜÇLÜDER Başkanı Alpaslan İlhami MOTUR, “her bir ferdini kardeşimiz diye kucaklayabileceğimiz Çin ülkesinin insanları başta olmak üzere herkesi Doğu Türkistan’da yaşanmakta olanlara daha duyarlı olmaya davet etmek için bu çalışmayı gerçekleştirdik. İslam dünyasında 9 milyon Filistinli kardeşimize gösterilen hassasiyet, ülkemiz sınırlarında yaşayan 1,5 milyon Suriyeli kardeşimize gösterilen gönül bütünlüğünü bu süreçte Doğu Türkistan’a da yönlendirilmesi konusuna dikkat çekti.

İstanbul Bağcılar Halk Sarayı’nda gerçekleştirilen konferans 23 Aralık 2014 Salı akşamı saat
20:00 da başlayarak yaklaşık 2 saat sürdü.

Facebook Comments

Post a comment