sample-ad

Güçlü Sosyal Gelişim Gençlik ve Spor Kulübü Derneği (GÜÇLÜDER) gönüllüleri, izcileri ve izci liderleri ile 7 Nisan 2019 Pazar günü fidan dikim şenliğine katıldık.

Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği’nin (ÇEKUD), “KÖKLERİMİZ BU TOPRAKLARDA PROJESİ” sloganıyla; 7 Nisan 2019 pazar günü saat 13.00 itibariyle Türkiye’nin 81 ilinde ve dünyanın farklı noktalarında aynı anda (eş zamanlı) onbinlerce fidan ve tohumu toprakla buluşturarak kırılması güç bir rekora imza atıldı. İstanbul’da yapılan fidan dikim etkinliğine GÜÇLÜDER de katılım sağladı.

İstanbul’da, Çatalca ilçesi Ahmediye köyü Büyükçekmece Gölü kenarındaki Fidan dikim alanında gerçekleşen etkinlik Çorba ikramı, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve açılış konuşması ile devam etti. Çok sayıda gönüllülerle beraber birçok kurumların, okulların ve sivil toplum kuruluşlarının katıldığı etkinlikte onbinin üzerinde fidan toprakla buluşturuldu.

GÜÇLÜDER gönüllülerimizce 800 civarında fidan bağışı yapılmış olup etkinliğe katılım sağlayan gönüllülerimiz, izcilerimiz ve izci liderlerimiz ile fidanların dikimini gerçekleştirildi.

Bu güzel organizasyonda emeği geçenlere, fidan bağışında bulunan çevre dostu gönüllülerimize, etkinliğe katılım sağlayan izci ve gönüllülerimize teşekkür ederiz.

 

ÇEKUD Hakkında

Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği (ÇEKUD), yaşadığımız doğanın korunması ve çevreyle ilgili kamuoyunda farkındalık oluşturulması amacıyla 1999 yılında kuruldu.

Derneğin misyonunu, doğa ile insan arasında bozulan dengenin yeniden tesisi amacıyla, tüm varlıkların varoluş gayesine uygun, toplumda çevre ve ahlak bilincini arttırarak, yaşanabilir ve sürdürülebilir bir çevre oluşmasına katkı sağlamak olarak belirledi.

ÇEKUD, bugün 15 bölge, 81 il ve 8 yurtdışı temsilcisi ile binlerce çevre ve doğa dostu gönüllüsüyle birlikte kamu yarararı statüsünde faaliyetlerini sürdüren bir sivil toplum kuruluşudur.

Hedef kitlesini 8 milyarlık insanlık ailesi ve gelecek nesiller olarak revize eden ÇEKUD, başta ağaçlandırma olmak üzere doğa ve çevreyle ilgili düzenlediği konferans, sempozyum ve yarışmalarla çevre bilincini artırmaya, çevre ahlakını geliştirmeye, çevre sorunlarına kalıcı çözümler önermeye ve üretmeye gayret etmekte, bu alanda önemli projeleri hayata geçirmektedir.

Facebook Comments

Post a comment