sample-ad

Güçlü Sosyal Gelişim Gençlik ve Spor Kulübü Derneği olarak 4 Şubat 2020 (11 Cemaziyelahir 1441) tarihinde saat 20.30’da “Asosyal Medya ve Sosyal Aile” konulu seminer programımızı Mehmet Akif Ersoy Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleştirdik.

Güçlüder Denetim Kurulu BaşkanıMustafa Dilber hocamızın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programımız kulübümüzün üye ilişkilerinden sorumulu Mustafa Türker’in kulübümüzün faaliyetlerini anlattığı sunumla devam etti. Akabinde Eğitimci-Yazar Serkan Ekmen’in “Asosyal Medya ve Sosyal Aile” konulunu sunumuyla sona eren programa yaklaşık 100 kişi katıldı. Programımızın sonunda Zafer Köksal tarafından Serkan Ekmen’e hediye takdim edildi.

Serkan ekmen konuşma içeriğinde sosyal medyanın bildiğimizden daha tehlikeli boyutlarda olduğunu, TV, telefon vb. ekranlarının dikkat eksikliklerini tetiklediğini, bunun yerine aileleri çocuklardan istediği kitap okuma veya ekrandan uzaklaşma tavsiyesinden önce kendisinin bu davranışlarda bulunarak örnek olmasını, evde belirli saatlerde teknoloji ürünlerinden uzak kalıp aile içerisinde birlikte vakit geçirme ve geçmiş döneme ait geleneksel oyunları birlikte oynama tavsiyelerinde bulundu.

Programızda emeği geçenlere ve bütün katılımcılara teşekkür ediyoruz.

Facebook Comments

Post a comment