sample-ad

Server Gençlik ve Spor Kulübü tarafından Türkiye genelinde uygulanan Haydi Çocuklar Camiye projesini Güçlü Sosyal Gelişim Gençlik ve Spor Kulübü olarak Bağcılar’da bu sene de gerçekleştirdik. 20 Ocak Pazartesi günü sabah namazıyla başlayan proje, 30 Ocak Perşembe günü yatsı namazıyla sona erdi. Yarışmaya katılan 6-13 yaş arası çocuklar, 11 gün boyunca hem namazlarını camide kıldı hem de bilmedikleri sure ve duaları öğrendi. Başarıyla tamamlanan projeye, çocuklardan gençlere, imam ve müezzinlerden cami cemaatine kadar toplumun her kesiminden yoğun destek geldi.

“Namazları Camilerde Kıldılar, Ödülleri Aldılar”

“Namazını camide kıl, puanları topla, ödülünü al” sloganıyla yola çıkılan proje, Türkiye genelinde 41 il 950 cami 10 bin civarında çocukların katılımı ile gerçekleşti. Katılım sağlayan bütün çocuklara ödülleri takdim edildi.

GÜÇLÜDER olarak Bağcılar’da 5 camide organize ettiğimiz projeye 200’e yakın çocuğuk katılım sağladı.

1-2 Şubat tarihleri arasında projeyi gerçekleştirdiğimiz 4 camide ödül programları ile katılım sağlayan her çocuğa hediyeleri takdim edildi.
8 Şubat Cumartesi öğle namazına müteakip Güneşli Merkez Camii’nde İlçe Müftümüz Celal Büyük’ün de katılımıyla gerçekleştirdiğimiz ödül programı ile projeyi tamamlamış olduk.

İlçemizde organize ettiğimiz Haydi Çocuklar Camiye projesinin uygulanmasında her türlü desteğini esirgemeyen Bağcılar Müftülüğüne, camilerdeki görevli hocalarımıza, yönetim kurulu üyelerimize, hediyelerin temininde destek olan hayırsever gönüllülerimiz ile ödül programımıza katılan tüm konuklarımıza teşekkür ederiz.

Facebook Comments

Post a comment