sample-ad

GÜÇLÜDER – Güçlü Sosyal Gelişim Gençlik ve Spor Kulübü Derneği sporcuları Özgür Yılmaz ve Hüseyin Durmuş dünya müsabakalarında ilçemizi ve ülkemizi temsil etmek için Bulgaristan da düzenlenen Dünya Şampiyonasına katılmak üzere Milli Takım kafilesine katıldı.

Bulgaristan’ın Bloevgrad şehrinde 1-10 Ekim 2016 tarihleri arasında düzenlenecek olan Dünya Bilek Güreşi Şampiyonası’nda ülkemizi temsil edecek olan Bilek Güreşi Milli Takımımızın kafilesi Bulgaristan’a ulaştı.

60’ a yakın ülkeden 1.500’e yakın sporcunun katılacağı Dünya Bilek Güreşi Şampiyonasına Türk Milli Takımı Bulgaristan’ın yakın olması neticesiyle 100’e yakın sporcuyla iştirak edecek.

Konuyla ilgili görüş paylaşan Milli Takım Teknik Direktörü Engin Terzi: Bu şampiyonadan en az 30 madalya beklediğini ve Rusya, Kazakistan, Ukrayna, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkelerin en zorlu rakiplerimiz olduğunu belirtti.

Bağcılar olimpik spor salonunda gerçekleştirilen Bilek Güreşi idmanlarında üstün performans gösteren sporcularımız Özgür Yılmaz ve Hüseyin Durmuş Dünya Şampiyonasına hazır olduklarının sinyalini verdi. Sporcularımız yaz boyunca aralıksız devam eden idmanlarda Ülkelerini temsil için büyük çaba göstererek Dünya Şampiyonasında Ülkeleri için yarışmaya hak kazanarak kafileye katıldı.

Sporcularımıza başarılar dileriz.

Saygıyla duyurulur.

Facebook Comments

Post a comment