sample-ad

İstanbul Bağcılarda faaliyet gösteren Güçlü Sosyal Gelişim Gençlik ve Spor Kulübü Derneği(Güçlüder) 18-24 Haziran tarihlerinde Başakşehir Şamlar İzci Kamp Alanında Yaz İzci kampını gerçekleştirdi.

Güçlüder izcilerinin katılımıyla gerçekleşen kamp 18 Haziran Cumartesi günü izcilerin kamp alanına yerleşmesiyle başladı. 7 gün 6 gece süren kamp temel izcilik eğitimi, değerler eğitimi ve etkinlikler eşliğinde devam etti.

Her güne sabah teftişi ve ardından bayrak töreni ile başlayan izciler doğada pratik izcilik eğitimi alma imkanı buldurlar. İzcilere teorik bilgiler eşliğinde doğayı tanıma, çadır kurma, kesici alet kullanımı, ateş malzemesi hazırlama ve ateş yakma pratikleri yaptırıldı.

Ramazan ayı dolayısıyla, abdest alma, namaz kılma ve oruç tutma gibi ibadetlerini birlikte yerine getiren izcilere ağırlığı temizlik ad abı üzerine olan değerler eğitimleri verildi. Açık alanda teravih namazını kılan izciler sahur vaktini oyunlar oynayarak bekledi.

Kamp boyunca izciler, bocce, voleybol, flayfox, tırmanma, ok atımı, ata binme, havalı silah atımı ve izci oyunlarından oluşan etkinliklere katılma imkanı buldu.

İzcilere düzenli kitap okuma alışkanlığını kazandırmak amacıyla her gün en az 15 dakika kuş sesi eşliğinde izcilerin kendi getirdikleri kitapları okuması sağlandı.

Kampın son akşamı olan Perşembe akşamı izci velilerine ve bütün Güçlüder gönüllülerine yönelik ailecek katılabilecekleri iftar programı düzenlendi. Yaklaşık 200 kişilik katılımın olduğu program teravih namazı kılınmasıyla sona erdi.

24 Haziran Cuma günü kamp alanında genel mıntıka temizliği yapılarak kamp tamamlandı. Kamp bitiminde kamp müdürü Aydın Münir Şimşek kamp ile ilgi “Öncelikler, ramazan ayına denk gelmesine rağmen hiç çekinmeden kampımıza katılım sağlayan izcilere ve desteğini esirgemeyen ailelerine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Karnesini alır almaz tatil psikolojisine kapılmadan kampımıza katılan izciler akranlarından farklı ve unutulmaz zaman geçirme fırsatı yakaladılar. Bir hafta boyunca hem eğlenen hem de öğrenen izciler mutlu bir şekilde kamptan ayrıldı. Bu kamp izcilik çalışmamızın bir parçası olup amacımız izcilerimizle daha fazla kampta bir araya gelmek ve yıl boyunca düzenli buluşarak izcilerimizin eğitimlerine, karakter gelişimlerine katkı sağlamaktır. Bu bağlamda yeni dönem izcilik çalışma programımızın hazırlığına başlayıp, izcilerimize daha faydalı eğitim vermek için emek sarf ettiğimizi belirtebilirim. Son olarak kampımıza her türlüğü desteği sağlayan Güçlüder yönetimine ve iftarda iaşe desteği sağlayan Güngören belediyesi ile hayırsever izci velilerine şahsım ve izcilerimiz adına teşekkür ediyorum.” açıklamasında bulundu.

Facebook Comments

Comments are closed.