sample-ad
GÜÇLÜDER ATA SPORU BİLEK GÜREŞİ HALK TURNUVASI’NI TAMAMLADI
19 Mayıs 2017 Cuma günü, Güngören Kale Outlet Center AVM’de Güçlü Sosyal Gelişim Gençlik ve Spor Kulübü Derneği (GÜÇLÜDER) tarafından düzenlenen Ata Sporu Bilek Güreşi Turnuvası gerçekleşti.
Halk tarafından büyük ilgi gören turnuva sporcuların kayıt ve tartılarıyla başladı. Tartı ve kayıtlar devem ederken Sultan Alparslan Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden gelen mehteran takımı ile mehteran gösterisi yapıldı. Mehteran takımına Türkiye Vücut Geliştirme Fitness Bilek Güreşi Federasyonu(TVGFBF) İstanbul İl Temsilcisi Adnan Kabasakal teşekkür etti ve ödüllerini takdim etti. Sultan Alparslan Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Harun Sümbül’ün konuşmasından sonra müsabakalara geçildi.
 
Turnuvada müsabakalar, sağ kol genç erkekler ve açık sıklet kategorilerinde yapıldı. Milli sporcuların da kendi aralarında yaptığı açık sıklet müsabakaları günün sonunda tamamlanarak dereceler belli oldu. Kıran kırana geçen müsabakalarda dereceye giren güçlü bileklere madalya ve ödül töreni ile program tamamlandı.
 
Turnuvada sporcuları yalnız bırakmayan bilek güreşi dünya üçüncüsü Mehmet Emin Kaska’ya, bilek güreşi Avrupa ikincisi Erkan Damar’a, Sakarya Akyazı Çevre Eğitim Kültür Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Bilek Güreşi Antrenörü Ömer Ustaömer’e, TVGFBF İstanbul İl Temsilcisi Adnan Kabasakal’a, Sultan Alparslan AİHL Müdürü Harun Sümbül ve mehteran takımına, katılım sağlayan kulüplere ve sporculara, görev alan hakemlerimize, Kale Outlet Center AVM’ye, ve emeği geçen tüm gönüllülerimize teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz.

Facebook Comments

Post a comment