sample-ad

İstanbul Bağcılarda faaliyet gösteren Güçlü Sosyal Gelişim Gençlik ve Spor Kulübü Derneği(Güçlüder) 20-22 Mayıs tarihlerinde Başakşehir Şamlar İzci Kamp Alanında ergin izci ünite kampını gerçekleştirdi.

Kulübün ergin izcilerinin ve izcilikle yeni tanışan liseli gençlerin katılımıyla gerçekleşen kamp 20 Mayıs Cuma akşamı kamp alanına yerleşmeyle başladı. Cumartesi sabahı, kahvaltı, sabah teftişi, bayrak töreninin ardından izcilik eğitim ve istasyonu ile gün boyu kamp etkinlikleri devam etti.

Cumartesi akşamı Berat Kandili olması dolayısıyla kamp alanına misafir gelen Güçlüder yönetim kurulu üyeleri ve gönüllüleri eşliğinde izcilerle kandil gecesi dualarla ihya edildi.
Kamp boyunca ateşini kendi yakıp, yemeklerini kendileri hazırlayan izciler, aldıkları görev ve sorumluluklara rağmen etkinliklerle keyifli bir kamp gerçekleştirdi.
22 Mayıs Pazar günü belirli etkinliklerin ardından kamp sona erdi. Kamp bitiminde kamp müdürü Aydın Münir Şimşek kamp ile ilgi “Bu kampta amacımız, liseye giden izcilerimizin eğitim öğretimde dönem sonuna gelmesiyle birlikte üzerlerine gelen yorgunluğu bir nebze atmalarını sağlamak ve sınav stresinden uzaklaştırmak istedik. Ayrıca gençler arasında birlikte yaşam sürme, ekip ruhunun oluşması ve sorumluluk sahibi olmasını amaçladık. Her biri geleceğin izci lideri olacak bu gençlere bir katkımız olduysa ne mutlu bizlere.” açıklamasında bulundu.

Facebook Comments

Comments are closed.