sample-ad

İstanbul Güçlü Sosyal Gelişim Gençlik ve Spor Kulübü Derneği (GÜÇLÜDER) 19 Mayıs 2016 ( 12 Şaban 1437 ) Perşembe günü 2015 – 2016 sezonu izcilik faaliyetleri kapanış programını Bağcılar Halk Sarayı’nda gerçekleştirdi.

İzci Şöleni olarak adlandırılan program, bir izcinin Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. İzcilerin sunumuyla izcilik tanıtımı, izci oyunları, video gösterimi, tiyatral gösterim, ilahi dinletisi, şiir okuması ile devam etti.

Programa konuk konuşmacı olarak davet edilen eğitimci-yazar ve aynı zamanda izci lideri olan Serkan Ekmen bey katılımcı velilere izciliğin önemi ve çocuk eğitimi üzerine bilgi paylaşımında bulundu.

Program sonuna yaklaşınca dönem içinde izciliğe yeni giren aday izcilerden adaylık sürecini başarıyla tamamlayan izciler, izci yemini yaparak izci fularlarına sahip oldular.

İzci yemin töreninin ardından ödül törenine geçilerek yılın öbeğine ve yılın liderlerine ödülleri verildi. Ayrıca yıl içinde Türkiye İzcilik Federasyonu tarafından düzenlenen kurslara katılarak başarı sağlayan liderlere sertifikaları verildi.

Yaz dönemi program ve kamp duyurularının ardından, toplu fotoğraf çekilerek program sona erdi.

 

Facebook Comments

Comments are closed.