sample-ad

Güçlü Sosyal Gelişim Gençlik ve Spor Kulübü Derneği GÜÇLÜDER, yeni dönem açılış programında bugüne kadar gerçekleşen faaliyetlerinin yanı sıra 1437 yılı hedeflerini üyeleri ve gönüllüleriyle paylaştı.

6 Ekim Salı akşamı Bağcılar Mehmet Selim Kiraz Kültür Merkezinde yapılan program Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Açılışın ardından Güçlüder 1436 Yıllık Faaliyetleri ve 1437 Yıllık plan ve projeleri ile ilgili kapsamlı bir sunum yapıldı.

Yönetim Kurulu Başkanı Alpaslan İlhami Motur sunumunda, GÜÇLÜDER’in bir yıl içinde gerçekleştirdiği izcilik, spor, sosyal ve kültürel faaliyetleri hakkında örnekler verdi. Motur konuşmasında, katılımcısı ve takipçisi olunan Helal ve Sağlıklı Gıda, KAB, KAD ve ÇEKÜD organizasyonlarına katılım hakkında bilgi vererek 1437 yılı yıllık planına değindi.

1437 yılı yıllık plan içinde 30 Ekim – 1 Kasım tarihlerinde İstanbul Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek olan GÜÇLÜDER’in de organizasyon ortağı olduğu 3.ULUSLARARASI Helal ve Sağlıklı Gıda Kongresi hakkında bilgi verilerek kongrenin önemine vurgu yapıldı.

Yeni dönemde 300 izci hedefi ile yola çıkan GÜÇLÜDER, spor alanında da bilek güreşi projeleri hakkında gönüllülerine bilgiler sundu. Bağcılar genelinde tüm okullarda çalışmaları sürdürülerek bahar aylarında İlçe genelinde düzenlenecekolan halka açık bilek güreşi yarışmasının hazırlıkları dile getirildi. Bunun yanı sıra kafelerde bilek güreşi müsabakaları yapılması ve bu organizasyolarda Kur’an-ı Kerim Meali dağıtımı yapılarak gençlerin hem spora yönlendirilmesi hem de manevi gelişmelerine katkıda bulunulması için çalışmaların sürdürüleceği bildirildi.

Programda yeni dönem için gençlik ile ilgili diğer projeler ise şöyle sıralandı: Madde ve İnternet Bağımlılığına dikkat çekmek, gençlik sohbetleri, gençlere yönelik kişisel hayat planlama seminerleri, Sosyal medya seminerleri, Sivil Savuma eğitimleri…

Programa konuşmacı olarak katılan KAB Platformu Başkanı Abdurrahman Kürşat Katlan, “Sosyal çalışmalarda öncelikler ve prensiplerimiz” başlıklı sunumuyla GÜÇLÜDER yönetimi, üyeleri ve gönüllülerine sosyal çalışmalarda izlenilen yol hakkında bilgiler verdi.

Abdurrahman Katlan konuşmasında, “Sosyal çalışmalarımızda sonuç odaklı değil görev odaklı hareket etmeliyiz. Hedefimiz Nasrullah olmalı. Dinimizin tüm insanlığa hükmetmesi için çalışmalarımızı gayretle yürütmeliyiz. Hedefimiz 8 milyar ile Mersus kardeşliğidir. Hadid Suresi 10. ayeti kerimede buyrulduğu üzere örnek ve çalışkan bireyler olmalıyız.” ifadelerini kullandı.

 

Facebook Comments

Post a comment