sample-ad

Server Gençlik ve Spor Kulübü tarafından bu yıl ikincisi gerçekleştirilen “Haydi Çocuklar Camiye” projesi, 60 ildeki 2 bine yakın camide onbinlerce çocuğun katılımıyla tamamlandı.

Türkiye genelindeki 1.870 camide 32.617 çocuğun katılımıyla; 21 Şubat Pazartesi günü sabah namazıyla başlayan proje, 31 Ocak Perşembe günü yatsı namazıyla sona erdi.

Yarışmaya katılan 6-13 yaş arası çocuklar, 11 gün boyunca hem namazlarını camide kıldı hem de bilmedikleri sure ve duaları öğrendi.

Başarıyla tamamlanan projeye, çocuklardan gençlere, imam ve müezzinlerden cami cemaatine kadar toplumun her kesiminden yoğun destek geldi.

 “Namazları Camilerde Kıldılar, Ödülleri Kaptılar”

“Namazını camide kıl, puanları topla, ödülünü kap” sloganıyla yola çıkılan proje kapsamında, Türkiye genelinde 1-3 Şubat tarihlerinde düzenlenen törenlerde, dereceye giren çocuklara ödülleri takdim edildi.

GÜÇLÜDER olarak Bağcılar ilçesinde organize ettiğimiz projeyi 48 camide 1000 in üzerinde çocuğun katılımı ile gerçekleştirdik. Katılım sağlayan çocuklarımızdan 240 tanesi 11 gün boyunca 5 vakit namazı cemaatle camide kıldı ve bu çocukların 130 tanesi yaşlarına göre belirtilen surelerin tamamını ezberledi.

3 Şubat 2019 Pazar günü saat 14:00 de Bağcılar Merkez camiinde organize ettiğimiz ödül programı ile tam vakit gelen ve tüm sureleri ezberleyen çocuklara büyük ödülleri, kısmen eksiği olan çocuklara orta derece ödülleri ile katılım sağlayan her çocuğa çam sakızı çoban armağanı küçük hediyelerimiz takdim edildi. Ödül programına katılım sağlayamayan çocukların hediyeleri de kayıtlı oldukları camilere teslim edilerek bütün çocuklarımızın ödülleri ulaştırıldı.

İlçemizde organize ettiğimiz Haydi Çocuklar Camiye projesinin uygulanmasında her türlü desteğini esirgemeyen Bağcılar müftülüğüne, camilerdeki görevli hocalarımıza, yönetim kurulu üyelerimize, hediyelerin temininde destek olan hayırsever gönüllülerimiz ile Güngören Belediyesine ve ödül programımıza katılan tüm konuklarımıza teşekkür ederiz.

 “Haydi Çocuklar Camiye Projesi” Nedir?

Server Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Muhammed Fatih Ertaş, projenin hedefine ilişkin şu ifadeler yer aldı:

“İlk insan Hz. Adem’den bu yana insanoğlunun Yaratıcı’nın hoşnutluğunu kazanmak için gayretini artırdığı dönemlerde yeryüzündeki bütün canlıların huzur içinde yaşadığına inanıyoruz.

İslam inancına göre Yaratıcı’nın yeryüzündeki evi camiler ve mescitlerdir. İslamiyet’te en müstesna ibadet, günde 5 vakit Rabb’in huzuruna varılan namazdır.

Hakkıyla kılınan namazın insandaki erdemli vasıfları artıracağı Peygamber Efendimizin Hadis-i Şeriflerinden anlaşılmaktadır.

Tüm canlıları emanet edeceğimiz çocuklarımızın, öncelikle Yaratıcı’nın sevgisini ve hoşnutluğunu kazanmasını, sevgi ve merhamet duygularının gelişmesini arzu ediyoruz.

Bu tür projelerle, tüm dünyada varoluş gayesini idrak edip dostça yaşayan bir neslin oluşmasına öncülük etmeyi hedefliyoruz.

Bu yarışmayla, etkinliğe katılan çocukların, yeryüzünde sadece bir kez değerlendirme fırsatı verilen hayatın anlamını kavramalarına, manevi potansiyellerini keşfetmelerine ve iç huzurunu yaşayarak öğrenmelerine yardımcı olmaya çalışıyoruz.”

Server Gençlik ve Spor Kulübü Derneği, gençlerin gelişimine katkı sağlamak amacıyla sosyal bilince sahip, maneviyatı yüksek gönüllü gençler tarafından 2016 yılında kuruldu.

İç huzuru önemseyen, erdem sahibi, analitik düşünen bir toplum yapısının dünyayı daha yaşanılır kılacağı inancıyla yola çıkan Server Gençlik; hedef kitlesini coğrafi sınırların, kan bağının ve dil birliğinin ötesinde dünya üzerinde yaşayan 8 milyar insan olarak belirledi.

ÖDÜL TÖRENİ KISA VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ

 

Facebook Comments

Post a comment