sample-ad

GÜÇLÜDER – Güçlü Sosyal Gelişim Gençlik ve Spor Kulübü Derneği ile Son Peygamber Platformu, alemlere rahmet Peygamber Efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem’i  tanıtmak ve mesajlarını  duyurmak arzusu ile  hazırlanan “Çizgilerle 40 Hadis-i Şerif” sergi çalışmaları Taksim metrosundan sonra Yenikapı Marmaray istasyon bölgesinde devam etmektedir. Günümüzde tüm dünyanın ortak dili olarak algılanan “çizgi” çalışmalarıyla Hadis-i Şerif’leri anlatma da ilk olarak Hasan AYCIN’a nasip olmuştur. Serginin materyali olarak karikatürist Hasan AYCIN’ın çizimleri telif hakkı izinleri alınarak kullanılmaktadır.

Proje ortağı Son Peygamber Platformu ve Güçlüder organizasyonu ile “ Çizgilerle 40 Hadis-i Şerif ” sergisi TAKSİM metrosunun ardından 20.06.2016 pazartesi ile 26.06.2016 pazar tarihleri arasında YENİKAPI Marmaray istasyon bölgesinde bir hafta süre ile sergiye açık olacaktır. Ufka yolculuk kültür yarışmaları ile Hadis-i Şerif’leri geniş kitlelere ulaştıran Son Peygamber Platformu Çizgilerle 40 Hadis Sergisi ile halka açık alanlarda insanları Peygamber Efendimizin hadisleri ile buluşturmaya devam ediyor.

“Sözlerin en güzeli Allah’ın kitabı, yolların en güzeli Muhammed’in yoludur” Hadis-i Şerifi ışığında İstanbullu vatandaşlarımızı en güzel sözlerle buluşturmayı amaç edinen sergi de birbirinden değerli 40 Hadis-i Şerif istifadeye sunulmuştur.

GÜÇLÜDER organizasyonu ile “Ufka Yolculuk Kültür Yarışması” kapsamında gerçekleştirilen sergi yoğun ilgi altında Yenikapı istasyonunda ziyaretçilerini bekliyor. “Çizgilerle 40 Hadis-i Şerif” sergisi 26 Haziran 2016 pazar gününe kadar gün boyu açık olacaktır. Tüm halkımız davetlidir.

Saygıyla duyurulur.

Facebook Comments

Comments are closed.